Absolut Tolerance

Absolut Vodka
Louskáček ADC Creative Award

Někdy stačí jen malá věc pro to, abychom dokázali změnit svět.

Začneme hned z ostra. Ty buzíku jeden! Ještě skočím k větvím pro cíga. Imigranty v ČR nechceme! Táhni, odkaď si přišel. Tohle všechno je však realita, která nás nebaví a našeho klienta Absolut už vůbec ne. Té nesnášlivosti je ve společnosti tolik, že bylo na čase vymyslet projekt na podporu svobody, pokusit se lidem otevřít oči a vyslat do světa jasné sdělení, že jedním z hlavních celosvětových témat značky Absolut je tolerance.

Nenapadlo nás nic menšího, než že vyzveme naše spoluobčany, ať se otevřou novým nápadům. A udělají první symbolický krok k rozmanité společnosti, kde porozumění vítězí nad omezeností. Peace. Ale jak zařídit, aby se lidé otevřeli novým věcem? Vyrobili jsme jim k tomu samostatně stojící dveře s jasnou výzvou: Nebojte se otevřít!

Pro pět nejpalčivějších témat, rovnoprávnost pohlaví, LGBTQI, svoboda vyznání, etnická příslušnost a migrace, vyrobil skvělý český ilustrátor Pavel Fuksa pět vizuálů, kterými jsme dveře polepili. A vyslali je do světa – teda, do ulic v Praze, Brně a Plzni.

Každé dveře hlásaly své poslání a jasnou výzvu. A pokud se lidé jimi rozhodli projít, vyjádřili tím svůj souhlas s jejich sdělením. Na každé dveře jsme navíc umístili počítadlo, abychom otevřené mysli mohli spočítat. Za 3 týdny jimi prošlo víc než 20 000 lidí. A to už je slušný zástup!

Žij a nech Žít

Ladem jsme nenechali ani internet. S pomocí mocného beatu, který dokáže spojit všechny lidi na světě, a textem od Renného Danga spatřil světlo světa song Žij a nech žít. Ukazatelům počtu přehrání jsme skoro nechtěli věřit, ale bylo jich téměř 350 000. A abychom to i nakonec trochu odlehčili, povolali jsme do boje za toleranci komičku Adélu Elbel.

Pošli to dál

Facebook LinkedIn